width=750

UETD Hessen’den Arakan’a 8 bin 215 Euro yardım

UETD HESSEN’DEN ÇAĞRI; ”LÜTFEN KAMPANYAYA DESTEK OLUN!..”

UETD Hessen teşkilatının Arakan için başlatmış olduğu yardım kampanyasında toplanan 8 bin 215 Euro Kızılay Arakan hesabına yatırıldı. Yetkililer çağrıyı yineledi: ‘Lütfen kampanyaya destek olun’

FRANKFURT/EUTURKHABER– UETD Hessen’in Arakan’a yardım kampanyası devam ediyor. 14 eylül 09 Ekim Ziraat Bankası Frankfurt ‘ta ARAKAN Li müslümanlara yardım kampanyaları kapsamında yatan toplam bağış miktarı 267.025 euro; Bu hafta da 100.000 ila 150.000 Euro arasında bir meblağın yatırılması bekleniliyor…

UETD Hessen Bölge Başkanı Tamer Cansız ve Kadın Kolları Başkanı Refika İğdeli’nin teşvikleriyle Arakan’daki Müslümanlara yönelik olarak başlatılan kampanya kapsamında bir çok etkinlik düzenlendi. UETD Hessen şubelerinin de katılımıyla Hessen’de Arakanlı Müslümanlara yardım kapsamında toplamda 8 bin 215 Euro toplandı.

Toplanan meblağ Hessen Kadın Kolları Başkanı Refika iğdeli ve UETD Hessen Bölge Başkan yardımcısı Erkan Arslan ile birlikte Kızılay Arakan Hesabına yatırıldı. UETD Hessen Bölge Başkanı Tamer Cansız kampanyaya gösterilen ilgiye teşekkür ederek “Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun.

Hazreti Allah bizleri her daim imtihan ediyor, bu imtihanda kazanan olmak için çok çalışmamız gerekiyor, Arakanda ki Müslümanların gördüğü zulüm bizimde sınavımızdır. Rahmân’ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir.

Elbette bu kapsamda UETD yardım kuruluşumu diye sorgulayan ve eleştirenler olacaktır, yaptığımız işleri yadırgayan olacaktır ama biz tüm insanlık için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi

DURMAK YOK YOLA DEVAM

UETD Hessen’in de katkılarıyla devam eden kampanyaya katılan Herkese UETD Bölge yönetimi adına Bölge Başkan yardımcısı Erkan Arslan teşekkür ederek “Bu çalışmada emeği geçen tüm kardeşlerimizden Rabbim razı olsun, Biz de karınca kararınca kampanya kapsamında yaptığımız etkinliklerle 8 bin 215 Euro’yu bugün ilgili hesaba yatırdık.

Bu kampanyanın başlamasında Başkanımız Tamer Cansız’ın ve Bölge Kadın Kolları Başkanımız Refika iğdeli hanımefendinin rolleri ve katkıları çok büyük. Kendilerine ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

EMANETİ YERİNE TESLİM ETTİK

Kadın Kolları Başkanı Refika İğdeli ise böyle bir organizasyonda rol almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “UETD ile KIZILAY’ IN ortaklaşa başlatmış olduğu ARAKAN’ A yardım elini uzat kampanyasında kardeşlerimizin desteği ile 8 bin 215 Euro toplantı.

Emaneti yerine teslim ettik. Rabbim yardımlarınızı ve niyetlerinizi kabul eylesin inşallah…Bir nebze olsada ARAKAN’li kardeşlerimizin yarasına merhem olabildiysek ne mutlu bize…Bizi bu kampanyada yalnız bırakmadığınız için teşekkürler…” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>