UETD Regensburg şubesi’nden Lösemili çocuklara ziyaret

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) Regensburg subesi, yılbaşı öncesi Regensburg Üniversitesi’nin çocuk kliniği  lösemi hastası çocuklarını unutmayarak moral ziyaretinde bulundu.

Hastane doktoru Dr. Jürgen Föll‘ün eşliğinde gerçekleşen  ziyarette derneğin bayan yöneticileri aldıkları oyuncak ve kitap hediyeleri ile tedavi gören çocukların üzüntülerini bir nebzede olsa sevince dönüştürdü.

Hasta çocuklara ziyaret eden heyet arasında yer alan UETD Regensburg Yönetim Kurulu Üyeleri Elif Elbistan, Ayşe Rippmannsberger-Dinçer ve Züleyha Oğuz çocuklardan geleceğe yönelik daima olumlu bakmalarını ve morallerini bozmamalarını istedi. Çocukların ailelerine de geçmiş olsun dileklerini sunan bayan yöneticilerinin sürpriz ziyaret girişimi hastane personelleri tarafından da takdirle  karşılandı.

Hastane ziyaretinden memnun kalan onkoloji ve hematoloji hekimi Dr. Jürgen Föll, bu tarz aksiyonların çocuklar için olumlu etkileri olduğunu söyledi, UETD Regensburg’un bayan yöneticileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretin aynı zamanda hastanenin dışarıya yönelik bağ kurması açısından önemli gördüğünü belirtti.

MEHMET KARACA-MÜNiH

Comments are closed.