UID Hessen, AK Parti Grup başkanvekili Cahit Özkan’ı ağırladı.

EUTURKHABER/MAINTAL-Kısa adı (UID) olan Uluslararası Demokratlar Birliği Hessen Bölge teşkilatı yönetimi Maintal’daki merkez binasında Ak Parti grup başkanvekili Av. Cahit Özkan’ı ağırladı. Programda çok sayıda davetlinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, UID Hessen’e bağlı şubeler ve temsilciler de hazır bulundu.

UID Hessen bölge başkanı Erkan Arslan yaptığı açış konuşmasında yıl içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlere değindi. Arslan; ”AK Parti grup başkanvekilimiz sayın Cahit Özkan bey, öncelikle sizi bölge merkezimizde ağırlamaktan bölgem adına onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Kısaca bölgemizde, bugün Hessen’de 170.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Bu rakama Alman vatandaşlığına geçmiş olan Türkler de eklendiğinde eyaletimizde yaşayan Türk kökenli insanların sayısı yaklaşık 350.000 civarındadır.

UID Hessen teşkilatı olarak, 8 bölge yönetim kurulu üyesi, 7 bölge karar yönetim kurulu üyesi, 6 yedek üye, 5 şube ve 16 temsilcisiyle, yaklaşık 150 kişilik güçlü ekibi ve 410 üyesiyle hizmetlerine ara vermeden devam ediyoruz. Bölgemizde birçok etkinlik düzenliyoruz.

Amacımız; PR çalışması yaparak UID’ye marka değeri oluşturarak halkımızın teveccühünü artırmak, Yeni nesil gençliğin Türkiye ve tarihimizle bağlarının güçlenmesine vesile olmak, yaşanan son gelişmelerin doğru değerlendirilmesini sağlamak, dilimizi ve kültürümüzü yaşatmak, tarihi şuurumuzu artırmak ve edebiyatımıza ilgiyi artırmak”.

Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan da toplantıya katılanlarla tanışmanın ardından Ak Parti olarak Türkiye ve dünya siyaseti konusundaki düşünler ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi.

Almanya’da yaşayan vatandaşların sorunlarının da ele alındığı toplantıda emeklilik, sosyal sigorta kurumu ve askerlik gibi konularla ilgili sorular gündeme geldi.

Ardından UID Hessen kadın kolları başkanı Hessen Kadın kolları Başkanı Refika İğdeli ile Halkla ilişkiler başkan yardımcısı Nuray Berdici, Fatma Muratoğlu, Hacer Elmas`ın  hazırladığı yemekler ikram edildi.

 

 

 

 

Comments are closed.