UID Hessen üyeleri tam kadro ‘Başkan Erkan Arslan’ dedi!..

EUTURKHABER(ÖZEL)-Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (yeni adıyla UID)’nin Hessen Eyaleti 2.Genel Kongresi 26 Ağustos 2018 pazar günü yapıldı. Hessen eyaleti ve bölge yönetimin belirlendiği kongreye Genel merkezden başkan vekili teşkilâtlanma başkanı Mustafa Aslan, UID Genel Sekreteri, UETD Hessen bölge başkanı Tamer Cansız ve MKYK üyesi Kenan Aslan katıldı.

256 resmi üyenin hazır bulunduğu kongreye yaklaşık 350 davetli katıldı. Eski yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı kongrede bayrak yarışının devam ettiği yönünde mesajlar verildi. Divan heyetinin üyeler tarafından seçimiyle seçim süreci başladı. Gündem maddesinin onaylanması ve divan heyetinin selamlamasının ardından, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden kongrede şehitler için saygı duruşu ve dua yapıldı. Kongrenin moderatörlüğünü IHK Hanau bölge başkan yardımcısı Salih Taşdirek yaptı.

GENEL BAŞKAN VEKİLİ MUSTAFA ASLAN; ‘TÜRKLER BU TOPRAKLARIN BİR PARÇASI’

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi’nin vekaletiyle kongreye katılan Mustafa Aslan yaptığı konuşmada, Almanya’da entegre olmuş Türk toplumunun geleceğinden bahisle, gurbetçi olarak gelen Türklerin bu toprakların parçası olduğunu hatırlatan Aslan; ”Burada yaşayan Türkler oarak her alanda, yaşadığımız toplum ile çelişmeden birlik ve beraberlik halinde değerlerimize sahip çıkarak siyasi olarak hakkettiğimiz yerlere toplum olarak ulaşmamız gerekir”. dedi. Aslan, yeni dönemde UID’nin hedefleri ve yapacağı icraatlarla ilgili bilgiler verdi.

GENEL SEKRETER TAMER CANSIZ; ‘BU BİR BAYRAK YARIŞI’

UID Genel sekreteri bir önceki dönem Hessen Bölge başkanı Tamer Cansız etkili ve duygusal bir konuşma yaptı. Konuşmasında önemli konulara değinen genel sekreter Cansız, bölge başkanlığı döneminde yaşadığı zorlukları anlatarak kendisine verilen yeni görevi dolayısıyla aday olmayacağını ifade etti. Cansız, ‘Bu bayrak yarışında yeni yönetimin bayrağı hakkıyla omuzlayacağına inancının tam olduğunu vurguladı.

UETD HESSEN YERİNE, UİD HESSEN OLARAK İSİM DEGİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

Divan heyetinin seçim sistemiyle ilgili kısa bir bilgi vermesiyle devam eden kongrede ilk önce tüzük değişikliği önerisi yapıldı. Yeni tüzük ile birlikte UETD Hessen e.V yerine, UID Hessen e.V olarak üyelerin oy çokluğuyla isim değişikliği kabul edildi.

ERKAN ARSLAN VE EKİBİNE TÜM ÜYELERDEN TAM DESTEK

Başkanlığa iki dönemdir bölge başkan yardımcılığını ve genel merkez halkla ilişkiler basın ve medya sorumluğunu yürüten Erkan Arslan aday oldu, tek aday ve yönetim kurulu listesiyle Arslan kongreye katılan tüm üyelerin eksiksiz desteğiyle UID Hessen bölge başkanı oldu. Yeni UID Hessen bölge başkanı Erkan Arslan, kongreye resmi üye sıfatıyla katılan 256 üyeden açık yapılan ve üç kişinin çekimser kaldığı oylama sonucuna göre 253 üyenin tam desteğini alarak başkan oldu.

YENİ YÖNETİM YAPACAKLARINI ANLATTI   

Hessen eyaleti UID bölge başkanlığına seçilen Erkan Arslan yaptığı teşekkür konuşmasında kendi döneminde yapacağı faaliyetlerden bahsederek, UID Hessen`in bölgesinde kurumsallaşma sürecine gidileceğini işaret etti.

UID Hessen Bölge başkanı Erkan Arslan, kongrenin tevafuken 1071 Malazgirt savaşının 947. Yıldönümüne denk gelmesine vurgu yaparak, Sultan Alparslan ve silah arkadaşları atalarımızı rahmetle andı. Ardından kongre sürecinin bir bayrak ve hizmet yarışı olduğunu, kendilerinin de bayrağı yükselterek dalgalandırmaya devam edeceklerini, kendinden önce bölgede görev yapmış tüm kardeşlerinin her zaman kalbinde ayrı yere sahip olduğunu ifade etti.

Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü : ”Bu süreçte bölgemizde bu davaya katkı sağlayan, ayırım gözetmeksizin herkesin başkanı olacağımdan kimsenin zerre şüphesi olmasın. Şahsımı seçsin ya da seçmesin, davamıza hizmet eden tüm kardeşlerimizin, bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır ve olmaya devam edecektir.

TÜRKİYE İLE ALMANYA ARASINDA BARIŞ ELÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Görevimizi icra ederken yaşadığımız toprakların değerlerine saygı çerçevesini asla elden bırakmayacağız. Bizim canımızı, namusumuzu, malımızı koruyan vatan olarak benimsediğimiz bu topraklarla Anavatanımız arasında barış elçisi olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz”.

Yaptığı teşekkür konuçması salondakiler tarafından beğeniyle karşılanan yeni Başkan Erkan Arslan, yeni yönetim kurulu üylerini ve çalışma ekibini kürsüye davet ederek tek tek tanıttı. Kongre sonunda yeni yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve temsilciler toplu fotoğraf çektirdiler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>