UID Teşkilat içi çalıştayı İstanbul’da gerçekleşti

EUTURKHABER/İSTANBUL-UID Teşkilat için çalıştayı bu yıl Hilton Garden Inn Istanbul Golden Otelde yapıldı. Hessen Bölgesi adına İstanbul çalıştayına UID Hessen Bölge başkanı Erkan Arslan da katıldı.

Çalıştayın ilk gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, İstanbul Milletvekili – AK Parti Dışilişkiler Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Ak Parti İstanbul Dış İlişkiler Başkanı Melih Ecertaş, UID Genel Başkanı Bülent Bilgi ve UID Teşkilatının bölge başkanları ve MKYK üyeleri de katıldı. Çalıştayın ilk toplantısının moderatörlüğünü UID Hessen Bölge başkanı Erkan Arslan yaptı.

UID Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Aslan’ın selamlama konuşmasıyla başlayan program da açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Bülent Bilgi : “ Çalıştayımızın yurtdışındaki vatandaşlarımız, gönül coğrafyamız ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum’ diyerek konuşmasına başladı.

Toplantının ilk gününde şu konu başlıkları ele alındı:

* YURTDIŞI TÜRK TOPLUMUN GELECEĞİ VE UID ́NİN BU BAĞLAMDA HEDEFLERİ
* SİVİL TOPLUM – SİYASET EKSENİNDE KÜRESEL GELECEK VE UID,
* ANADOLU’DAN DÜNYA`YA : DIŞ POLİTİKADA DİASPORA STRATEJESİ ana başlıkları altında konuklar sunumlar yaptılar.

Çalıştayın ilk akşamında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı UID Teşkilatı onuruna Eminönü Yeşilay tesislerinde Akşam Yemeği verdi.

UID Teşkilatının geleceğinin şekilleneceği ve yol haritasının belirleneceği istanbul çalıştayının ikinci günü UID Genel Sekreteri Tamer Cansız’ın konuşmasıyla start verdi.

Ardından Merkez Yönetim kurulu üyeleriyle ve bölge başkanlarıyla gelecekte atılacak adımlarla ilgili atölye çalışmaları icra edildi.

Gün boyu devam eden ve üç gün süren çalıştay Pazar akşamı sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>