Ukrayna Beregovo Şehri Papazı’ndan Selimiye Camii’ne Ziyaret..!

Avrupa’da Ramazan coşkusunu yaşayan müslümanlar, önceki gün yaşadıkları Kadir Gecesi’ni ihya etttiler. Artık oruçta geri sayım başladı. Dün Neu Isenburg Selimiye camii, Ukrayna Beregovo Şehri Papazı, ailesi ve bir gurup ziyaretçiyi ağırladı.

Neu Isenburg’da yaşayan Türk vatandaşlarının DİTİB Selimiye camii öncülüğünde önceki aylarda fakir ülkelere gönderilmek üzere kolilerle topladığı bir tır dolusu tekstil vb. eşyaları Ukrayna’daki Beregovo Şehrinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine göndermişti. Bu yardımlarla oradaki insanların takdirini kazanan  müslümanlara teşekkür etmek üzere Ukrayna’dan Almanya’ya bir heyet geldi. Başta Neu-Isenburg Markplatz Gemeinde Papazı olmak üzere, Ukrayna Beregovo Şehri Papazı, ailesi ve bir gurup ziyaretçi ile Selimiye camii’ne gelen heyet, Cemiyet başkanı Salih Özkan’a yapılan yardımdan dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.

Heyet Selimiye Camii’ne gelerek islamın ibadet usülleri, cami ve fonksiyanu hakkında başkan Salih Özkan’dan bilgi aldılar. Akşam vakti olması nedeniyle cami cemaatının her gün sırayla verdikleri iftar yemeğine de katılan ziyaretçiler gördükleri misafirperverlikten memnun kaldıklarını ifade ettiler. Ukrayna Beregovo Şehri Papazı ayrıca, Selimiye Camii İmam Hatibi Erol Olfaz’ın kıldırdığı akşam namazını sonuna kadar izledi. ALİ SAĞLAM/NEU-ISENBURG

 

Comments are closed.