BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Ulm’de, Üç Senede 25 Alman Müslüman oldu..!

IGMG Ulm Şubesi Başkanı İsa Baykuş ve yönetim kurulu, Kadınlar Gençlik Teşkilatına (KGT) verdiği sınırsız destekleri nedeniyle faliyetlerin ardı arkası kesilmiyor. Ulm Şubesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT) Döneme İftar ile son verdi.

Cuma sohbetleri ile başlayan veda programı Almanca sohbet, soru ve cevaplarla gençlerin aklından geçen sorular cevaplandı. Ardından beraberce “Ölüm ve Ötesi – Son Durak” ‘ı hatırlamak ve konuşmak için topluca Ulm Michelsberg’de bulunan Müslüman Mezarlığı ziyaret edildi.

Kabir ziyaretinde Kur’an-ı Kerim tilaveti, dua ve sohbetin ardından İftar hazırlığı için şubeye dönen gençler ‘Hazreti Meryem’ filminin Hazreti İsa’nın Ana rahmine inmesi bölümü izlendi. Hazreti Meryem’in iffetini tanıyan gençler, Hazreti İsa’nın bebekken konuşma mucizesini hissiyatla izledi.

40 kişilik bir katılım ile iftar eden gençler, Ulm şubesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT) Teşkilatlanma Başkanı Cansu Aşık tarafından sevgi ile kucaklandı. Ailesi tarafından baskı altında tutulan bir Alman genci, köyünü ve kendi adını vermek istemezken, uzun zamandan beri araştırma içerisinde olduğunu ifade etti.

Ulm şubesindeki sohbetlerden haberdar olunca da köyündeki Müslüman olan kız arkadaşı ile sohbetlere katılmaya başlamaya karar veren Alman genci, Allah’ın hidayet etmesi ile yoğun günün içeriğinden etkilenen Alman kızı “Meryem” adını alarak üç sene içerisindeki yirmi beşinci kişi olarak kızların şahitliğinde kelimeyi şahadet getirerek müslüman oldu. İmanı tazelenen gençler teravih namazının ardından hüzünlü bir şekilde döneme veda etti.

Yusuf Asan (Ulm)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>