width=750

Uluslararası FSB Köln Fuarı’na 18 Türk Firması katılıyor

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Çocuk parkı Spor Ekipmanları, sauna ve yüzme havuzu malzemeleri Fuarı 45 ülkeden 650 firmanın katılımıyla Köln’de başladı. Fuara Türkiye’den 18 firma iştirak etti. Halı saha ve buz hokeyi salonu ekipmanları, yüzme havuzu malzemeleri, tribün koltukları ve sektörel makina ekipmanları gibi çok sayıda ürün Köln’de sergileniyor.

EuTurkHaber‘e açıklamada bulunan Mertoğlu firması dış ticaret müdürü Hande Mertoğlu şunları söyledi. “Ankara merkezli bir firmayız. Çocuk parkından özel alan siteler toplu konut çocuk alanlarına komple takım kuruyoruz.

Çoğu firma yurt dışına ihracat odaklı çalışıyor. Bizler orta doğu islam ülkelerine ihracat yapıyoruz. Köln fuarını önemsediğimiz için ikinci defa buraya geldik. Geleceğe yönelik hedefimiz Köln fuarı vesilesiyle Avrupa ülkelerinde yeni pazarlara girmek .” dedi.

Buz hokeyi pistleri için çevre panelleri üreten Global Sport Systems isimli firmanın CEO’su Selim Önder de yeni bir firma olmalarına rağmen 17 ülkede 50′nin üzerinde proje yaptıklarını, geleceğe ümitle baktıklarını kaydetti.

Türkiye’nin 25 yıl önce bu sporla tanıştığını belirten Önder, “Ben buz hokeyinde ilk milli sporculardan biriyim. Bu işe girmemizin sebebi bizim spora olan içten sevdamız.

Son yıllarda Türkiye oldukça gelişti. Spor Bakanlığı geçen sene buz hokeyi ve buz patenini geliştirmek için büyük bir proje başlattı. 9 şehirde kurulmaya başlanan paten sahalarının 6 tanesi kuruldu ve hizmete açılmak üzere. Sahalar kuruldukça başarılı sporcular da yetişiyor.” ifadesini kullandı.

Spor ekipmanları firması EkipSpor İhracat Müdürü Serhat Talay, 20 yıldır spor ekipmanları ürettiklerini ve 22 ülkeye ihracat yaptıklarını, FSB fuarına katılarak ihracat yaptıkları ülke sayısını arttırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Fuarda yeni bağlantılar kurduklarını ifade eden Talay, ülke olarak kaliteden taviz vermeden kaliteli ürün ürettiklerini, gelecekte sektörde daha iyi yerde olmayı ümit ettiklerini söyledi.

Fuar 10 Kasım’a kadar açık kalacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>