Ümitköy IHL Gençliği’nden ‘Hayır Çarşısı’ etkinliği

YERYÜZÜNÜN YILDIZLARI ‘HAFIZLAR İÇİN NE GEREKİRSE!..’

EUTURKHABER/ANKARA-Ümitköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Öğrencileri Hayır Çarşısı etkinliği düzenliyor. Üç gün sürecek olan etkinlik, 20 aralık perşembe günü (dün) Ankara Hacı Bayram Camii’nde öğle namazının ardından gerçekleştirilen dua ile başladı. ‘Hayır Çarşısı’ Cumartesi akşamına kadar ziyarete açık.

Yeryüzünün yıldızları, Ümitköy’ün hafızları, Yirmi bir nur halesi; ‘Hafızlar için ne gerekirse’ sloganıyla gerçekleşen etkinlik büyük ilgi görüyor. (VİDEOYU TIKLA İZLE) YouTube Preview Image

Hacı bayram Camii’nde namaz çıkışında genç öğrenciler, cemaatı Hayır Çarşısını ziyaret etmeleri için bröşürler dağıttılar.

Öğretmen, öğrenci ve veli dayanışması ile gerçekleşen ‘Hayır Çarsısı’nda neler yok ki, girişte ziyaretçiler lokum ikramı, İmam Hatipli gençler def eşliğinde ilahilerle karşılanıyor.

İçeride ise el işi saçta gözleme çeşitleri çorba, tatlı çeşitleri, çeşitli yiyecek ve içecekler yanısıra el yapımı çeşitli ürünler ve tekstil mamülleri de satışa sunuluyor.

Hacı Bayram Camii’nın hemen yanıbaşında bulunan Ankara İmam Hatipliler Platformu Derneği’nde gerçekleşen etkinlikten elde edilecek gelir, Ümitköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin ve Hafızlık binasının imarında kullanılacak.

20-21-22 (Perşembe-Cuma-Cumarytesi) tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Hayır Çarşısı’ nı euturkhaber ailesi olarak ziyaret ettik. Yolunuz Hacı Bayram Camii’ne düşerse ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Adres: Şehit Keskin sk. No 21, Hacı Bayram Camii Otopark çıkışında sağda Kitap Kafe yanı

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>