BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Unutmadık..! Srebrenitsa katliamının 20. yıl dönümü..!

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Srebrenitsa katliamının 20. yıl dönümü vesilesiyle bir açıklamada bulundu. “Srebrenitsa’da 8 binden fazla insanın akıllara durgunluk veren bir şekilde katledilmesinin üzerinden 20 sene geçse de, hâlâ ortaya çıkmakta olan mezarlar ve bulunamayan kayıplar bu acının küllenmesini engellemektedir.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

IGMG Gnl. Bşk. Kemal ERGÜN

“Birleşmiş Milletler Barış Gücü tarafından silahsızlandırılan ve yaşamları teminat altına alınan on binlerce Boşnak bundan 20 sene önce Sırp Ordusunun açık hedefi hâline getirilmişti.

İçlerinden bazıları Srebrenitsa’dan kaçarken keskin nişancılar tarafından öldürülmüş ve kamyonlarla ölüme götürülen, okullarda, ambarlarda kurşuna dizilen insanlar yakın tarihin en korkunç soykırımının kurbanı olmuştu.

Bugün hâlâ onlarca soykırım kurbanı gömüldükleri yerlerden çıkartılmakta ve kimlikleri tespit edilmeye çalışılmaktadır. Yaşanmış acıların her geçen gün tazelendiği bu elim olayın, Birleşmiş Milletler ve diğer Avrupa ülkelerinin gözleri önünde vuku bulması bir utanç kaynağıdır.

Srebrenitsa, ırkçılık ve nefretin varabileceği son noktayı göstermesi açısından herkese bir uyarı olmalıdır. Burada yaşananlar ırkçı politikaların nasıl dayanılması zor bir utanç ürettiğinin en açık örneğidir.

Bu vesileyle Srebrenitsa’da yaşamını kaybeden bütün kardeşlerimize Cenâb-ı Hakk’tan rahmet, ailelerini bu soykırımda kaybeden matemli yakınlara ise 20 senedir dinmek bilmeyen acıları için sabır diliyoruz.” KAYNAK: www.igmg.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>