US Akademisyenler Platformu

Düren’de Toplandı

K ÖLN-T.C. Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği, US Akademisyenler Platformu öğrencilerinin ailelerine ve bu platformu destekleyen esnaflara yönelik olarak, platformu tanıtmak amacıyla Düren’de bir “Tanıtım Kahvaltısı” düzenledi. 200 kişinin katıldığı kahvaltıda, Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Zekeriya Bülbül, platformun hedeflerini anlattığı kahvaltılı toplantıda ailelerden destek istedi.

Bülbül, yaptığı konuşmada öğrencilerin Konsolosluk binasında, 2011 yılı Kasım ayında başlatılan ve 8 ay süren 50 saatlik Tefsir, Hadis, Fıkıh, İslam tarihi gibi temel konuların işlendiği bir eğitim sürecinden geçtiklerini anlattı. Proğramda ayrıca öğrencilere İslami bilgilerin yanında Almanya’nın gerek göç açısından, gerekse  İslam açısından bugünkü noktaya ulaşmada yaşanan sıkıntı ve aşamalar hakkında da uzmanlar tarafından bilgiler verildi.

Bu seminerlerden sonra öğrencilerin kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştirmek, kişisel organizasyon kabiliyeti kazandırmak, sivil toplum kuruluşlarına adapte etmek, sosyal projeler geliştirmek ve kısaca topluma yaralı olabilmek için gereken donanıma ve vizyona sahip olabilmelerine aracılık etmek için çeşitli programların birlikte gerçekleştirildiği katılımcılara aktarıldı.

Köln Konsolosluğu Din Hizmetleri Ateşesi Bülbül bütün bu gelişmeler sonunda US Akademisyenler Platformu’na katılımın her geçen gün hızla arttığını ve bunun ailelerin duyduğu güvenden kaynaklandığını belirterek onlara teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan programlar hakkında bilgi verildikten sonra programa katılım gösteren iş adamlarına ve Düren dernek yönetimine ev sahipliğinden dolayı teşekkür edildi.
Aileler, program sayesinde birbirleriyle de tanışma ve kaynaşma imkanı buldular. Öğrencilerin bu birlikteliklerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İSKENDER GÜNGÖR/euturkhaber

 

Comments are closed.