Uygur Türkleri Marienplatz/Münih’de gösteri düzenledi

MEHMET KARACA/MÜNIH-Başkan Asgar Can ve ikinci başkan Elgin Hazneci konuşma yaptılar. Çindeki zulmün hala daha devam ettiğini, dinlerini, dillerini, kültürlerini kaybettirmeye çalıştırdıklarını hatırlattılar.

Baran Dogu Türkistan da yapılan zulümde hayatını kaybedenleri “Sizi unutmadık ” diyerek anma töreni düzenleyen Doğu Türkistan’ lı Uygur Türkleri Münih Marienplatz’ da toplandılar. Alman basınının toplantıya ilgisi yoğundu.

Başkan Asgar Can ve ikinci başkan Elgin Hazneci konuşma yaptılar. Çindeki zulmün hala daha devam ettiğini, dinlerini, dillerini, kültürlerini  kaybettirmeye çalıştırdıklarını hatırlattılar.

Aktuell 2 Million Uygurun sebepsiz yere hapislerde tutulup işkence gördükleri, çocukların çalışmaya zorlandığını, sebepsiz yere hapise atılıp yargısız infaz edildiklerini defalarca hatırlatmalarına rağmen umdukları yardımları bulamamaktan dolayi üzgün olduklarini belirttiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>