Uzaklara gitmeye son!.. ‘Lezzet’ artık en yakınızda!..

Leziz Balık Lokantası, Thai Food ve Fırın üçlü konsepti Langen Merkez istasyonunda!.. 

ALİ SAĞLAM/LANGEN-Türk girişimciler Avrupa’da başarıdan başarıya koşuyor. Almanya’nın Hessen eyaleti/Frankfurt’ta Gastronomi alanında 15 yıllık bir tecrübeye sahip halen Thai Snacks Lokantası işletmeciliği yapan Türk iş adamı Tümer Kaplan, yeni işletme ortağı Bilal Daş ile birlikte Langen’de üç farklı konsepte imza atarak ticari kariyerine bir yenisini daha ekledi.

Langen Bahnhofsanlage meydanında; her çeşit taze balığın isteğe göre hazırlanıp sevis edildiği mekan Station Point/Seafood, Thai damak tadı isteyenler için Station Point/Thaifood ve ekmek çeşitlerinden tatlı çeşitlerine kadar, kahvaltılık, kahve veya çay keyfi vb. her şey bulabileceğiniz bir fırın Station Point/Snacks ile müşterilerine hizmet sunuyor. (Videoyu TIKLA) YouTube Preview Image

2017 yılı içerisinde açılışı yapılan üçlü konseptten üçüncüsü olan Station Point/Seafood/Balık lokantasının geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirildi.

Tanıtım programına ünlülerden Hakkı Bulut ve Yunus Bülbül de katıldı. Balık lokantasına gelen müşterilerle tanışıp sohbetler ederek Schow TV için çekimler de yaptılar. Canlı türküler de söyleyen Bulut ve Bülbül büyük ilgi gördü, hatıra fotoğrafları çekildi.

Balık Lokantasındaki müşteriler de daha önceleri uzak şehirlere gittiklerini, şimdi ise Langen Bahnhofsanlage’de açılan böylesine nezih bir mekanın açılmasından dolayı memnun olduklarını, arkadaşlarının da bu nezih ortamı gelip görmeleri, bu lezzetleri tatmalarını tavsiye edeceklerini söylediler. Balık ve Thai Lokantaları ile Fırın gibi konseptin aynı alanda olması avantajı nedeniyle de kendilerini şanslı hissettiklerini ifade ettiler.

Avrupa Türkleri Haber Portalı (www.euturkhaber.com) olarak İşletmelerin ortakları Tümer Kaplan ve Bilal Daş ile konuyla ilgili olarak sizler adına görüştük.

Gastronomi alanındaki kariyerine bir yenisini ekleyen, üçlü Station Point mekanları hakkında bilgiler veren Tümer Kaplan şu açıklamalarda bulundu:

‘“Uzun süren fizibilite çalışmaları sonucu Balık Lokantası, Thai Lokantası ve Fırın/Snacks’ı Langen Europaplatz ve Bahnhfsanlage’de açmayı uygun bularak hiç vakit kaybetmeden en kısa sürede hizmete sunduk. Şu an kısa aralıklarla açmış olduğumuz üç işletmemizde de müşterilerimize herbiri konusunda uzman toplam 33 kişilik ekiple hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Her üç mekanın dizaynı, hizmet konumlarına göre iç mimarımız Pelin Peker Babagil’in titiz çalışmaları sonucunda verdiği rapora uygun olarak bütün materyalları Türkiyemizden yerli malı olarak Ankara, Konya ve İstanbul’dan özel olarak imal ettirip getirdik.

Türk damak tadı önceliğimizdir. 

Vatandaşlarımızın rahat bir ortamda aileleriyle birlikte sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemeklerini, tadını çıkararak yiyebilecekleri bir atmosfer hazırladık. Müşterilerimize, sunduğumuz Türk usülü kahvaltı imkanı ile de kendilerini memleketlerinde gibi hissetmelerini amaçladık.

Fırın bölümünde Türk ürünleri olan Su böreği, Sigara böreği ve çeşitleri ile Türk mutfağımızı Almanlara da tanıtıyoruz. Fırın/Snack Bäckerei’da klasik bir fırından ziyade ekmet arası Köfte, Sucuklu Yumurta, Hamburger, Rindwurst, Currywurst vb. Snack ile birlikte, Kafeterya bölümüyle de müşterilerimizin çay ve kahvelerini yudumlayarak rahatça sohbet edebilecekleri, LapTop’larını kullanabilecekleri bir ortam hazırladık.

İtalyan köy ekmeği ve makarnalı balık çeşitlerimizle de uluslararası bir hüviyet kazanarak farklılığımızı ortayere koymak istiyoruz’ dedi.

Her gün taze balık

Balık Lokantamızda her gün balıklarımız taze olarak geliyor. Damak tadımız; Levrek, Çupra ve Hamsi gibi balıkların yanısıra, isteğe bağlı ekmek arası Balık veya Izgara balık vb. gibi birçok seçeneklerimiz de mevcut. Tecrübeli İtalyan aşçılarımızın kendi konseptleri olan makarna çeşitli balık yemekleri de istek üzerine hazırlanıp servis yapılıyor.

Ayrıca isteyen müşterilerimiz evleri için kiloyla da balık satın alabilirler.

Et ürünlerimiz ‘Helal’dir.

Station Point‘in sahiplerinden Tümer Kaplan, işletmelerinde kullanılan et ürünlerinin helal olduğuna vurgu yaparak; ‘İşletmelerimizde önem verdiğimiz bir husus da, Salam, Sosis ve Sucuk gibi et mamüllerinin ‘Helal‘ olması.

Müşterilerimizin tereddütsüz yiyebilecekleri bu mamülleri, müslüman bir arkadaşımızın denetiminde Alman mezbahasında helal kesim olarak Türk damak tadına uygun olarak hazırlatıyoruz’

Ayrıca şimdilik Langen’in 10 Km’lik civar kasabalardan arayan müşterilerimize Online üzerinden geçtikleri siparişlerini evlerine veya işyerlerine teslim ediyoruz’.

Geniş bilgi için: stationpoint.de

ADRES:

Station Point: Europaplatz 5, 63225 Langen

- Bäckerei/Fırın : 0163/509 02 44

- Thai : 06103-509 03 40

- Station Point Seafood/Balık Lokantası

Bahnhofsanlage 2, 63225 Langen  (Hessen)

Tel: +49 (0) 6103 45 99 444

seafood.stationpoint.de

Her gün: 08.00 – 22.00 Uhr
Pazar- & Tatil günleri: 12.00 – 22.00 Uhr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>