Villefranche Camii’nde İftar..!

CIMG Villifranche şubesi tarafından Villifranche Mavi Cami Şubesi’nde düzenlenen iftara Villefranche Belediye Başkan yardımcısı Thomas Ravier, Villefranche DİTİB camii imamı Mustafa Kemal YÖNTEM, CIMG Lyon Bölge Başkanı Yunus ATAK, CIMG Lyon İrşad Başkanı Ahmet YAVUZ, CIMG Lyon Hasene Sorumlusu Erhan ÖZCAN, Milli Gazete Fransa Temsilcisi Mevlüd KATIRCI, İş adamlar, sivil toplum kuruluşlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CIMG Villefranche merkezinin terasında düzenlenen programda terasta okunan ezan sonrası dua eden vatandaşlar iftarlarını birlikte açtı.

CİMG Villefranche Şube Başkanı Bünyamin ŞEN ‘Mavi Cami olarak her gün birlikte iftar yapıyoruz. Bugün de sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyuz, bahtiyarız. Ramazan ayının manevi atmosferi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz Ramazan etkinliklerimiz ile de geçmiş Ramazanları yaşamaya çalışıyoruz. Bu iftar yemeğinin hazırlanmasında ve sizlere sunulmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve buraya gelerek lokmamızı bizimle paylaştığınız için de sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin, Ramazan Bayramına da ulaştırsın” dedi.

K.Mevlüt / LYON

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>