Worms Büyükşehir Belediye Başkanı Milli Görüş Fatih Camii İftarında..!

IGMG Rhein Neckar Saar Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Worms Fatih Camii geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu özel resmi iftarda Belediye, parti başkanları, kilise temsilcileri ve diğer kuruluşları ağırladı. Basta Büyüksehir belediye başkanı Michael Kissel olmak üzere belediye meclis üyesi SPD’den Serdar Uzatmaz da davetliler arasındaydı.

RNS Bölgesi Kurumsal iletişim başkanı Akif Ünal ve Basın-Yayın başkanı Mehmet Çalay katıldılar. İftar öncesi cemiyet dış ilişkiler sorumlusu Aydın Geçgel’in yapmış olduğu hoşgeldiniz konuşması, kısa iftar ve Ramazan tanıtımından sonra sözü Belediye başkanı Kissele verdi. Kissel burada olmaktan mutlu olduğunu IGMG Worms teşkilatının yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini ve yapmış oldukları güzel çalışmalardan dolayı cemiyet yöneticilerini tebrik ettiğini söyledi.

Önümüzdeki dönemde de birlikte güzel çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. Ezan okunduktan sonra yemekler yenildi ve dua edildi. Yemek sonunda cemiyetin hazırlamış olduğu camdan küçük figur semazenler hediye edildi. Daha sonra heyet satış standlarını gezerek çay ve Türk kahvesi içtiler. Sıcak ve güzel bir ortamda geçen buluşma hatıra fotografları çekilinerek bir dahaki buluşmalarda görüşmek üzere vedalaşıldı.

WORMS -MEHMET ÇALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>