width=750

Yavru leyleğin ayağına takılan poşet çıkarıldı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde, yavru leyleğin ayağına takılan ve hareket etmesine engel olan naylon poşet, ekiplerin çalışmasıyla çıkarıldı.

Yavru leyleğin ayağına takılan poşet çıkarıldıAYDIN

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde, bir elektrik direğinin üzerindeki yuvada bulunan yavru leyleğin ayağına dolanan naylon poşet, ekipler tarafından çıkarıldı.

Gündoğan Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerinde bulunan elektrik direğinin üzerindeki yuvada leylek yavrusunun ayağına poşet takıldığını gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve AYDEM ekiplerine bildirdi.

Direğe tırmanan ekipler yavru leyleğin ayağındaki poşeti çıkardı ve yuvadaki yabancı maddeleri de temizledi.

Ekiplerin inmesinin ardından yiyecek getiren anne leylek yavrularını besledi.

Leylek yavrusunun ayağında bir kaç günden beri poşet olduğunu gördüklerini belirten Mustafa Özen, “Evimize çok yakın olduğu için leylekleri izliyorduk. 3-4 gündür yavrunun ayağa kalkamadığını ve ayağında poşet olduğunu gördük. Durumu itfaiye ve AYDEM yetkililerine bildirdik. Leylek yavrusu yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından özgürlüğüne kavuştu.” dedi.

Muhabir: Şener Alevci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>