Yavuz Çelik Karahan Taziyeleri kabul etti!..

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-IGMG Eski Genel Başkanı Yavuz Çelik Karahanın annesi Esma Karahan’ın vefatı sebebiyle IGMG Köln bölge konferans salonunda taziye proğramı düzenlendi. Programda Köln Bölge İmam ve Hatiplerinden Nevzat Baş ve Bekir Tanrıkulu hoca efendiler Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundular.

Programda IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün; ‘Merhum Esma Karahan anneyi ne zaman görsem sürekli elinde tesbihle zikir haline tanık olurdum. Ben onun iyi bir müslüman olduğuna, zikir ehli olduğuna hep şahit oldum’’ dedi.

Ergün, konuşmasının başında eski genel başkan Yavuz Çelik Karahan’ın Avrupa’da imamlıktan genel başkanlığa kadar yaptığı çalışmaları ve tüm Avrupa’da teşkilatlanma çalışmalarında yoğun emeklerinden dolayı davetliler huzurunda tekrar kendisine teşekkür etti.

Taziye proğramında kısa bir selamlama yapan Yavuz Çelik Karahan da annesinin cenazesi vesilesiyle taziyelerini bildiren Kırşehir’e kadar definde bulunan başta Kemal Ergün ve başkanlık divanı üyelerine tüm devlet yetkililerine ve taziye proğramına gelenlere teşekkür etti.

Karahan ‘Ben evin ilk çocuğuyum annem ve babamı doğduğumdan itibaren hep ibadet ehli olarak tanırım. Vefaatına kadar da hep yanımda oldu’dedi. Taziye proğramında davetlilere yemek ikramı verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>