width=750

Yaz tatili yatılı kursu sona erdi

MEHMET KARACA/ROSENHEIM-IGMG Güney bavyera bölgesi Rosenheim teşkilatı tarafından düzenlenen yaz tatili yatılı Kur’an kursu tamamlandı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu ve eğitim açısından oldukça verimli ve başarılı bir kurs daha sona erdi. Teşkilat imam-hatibi Mehmet Emin Yılmaz Yardımcı hocalar tarafından verildi. Kursda dini bilgiler yanında Kur’an-ı Kerim ezber, ahlak bilgisi ve temel bilgiler olmak üzere ezber konularına ağırlık verildi.

Bunun yanında müezzinlik ve uygulamalı dersler hep ön planda oldu ve kurs sonunda gerçekleştirilen programa öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programı yine öğrencilerden Enes Busun sundu. Açılış Kur’an-ı Kerimini Önder Karaardiç Okudu. Ardından teşkilat başkanı Muzaffer Adsız bir selamlama konuşması yaptı.

Adsız; ‘Bizler burada üç hafta boyunca elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler vermek için her türlü çabayı gösterdik. Esas önemli olan bundan sonra sizin onlar ile daha çok ilgilenip öğrendiklerini tekrar ederek unutmamalarını sağlamak olsun. Bu görev elbette siz ailelere düşüyor’ dedi ve kursda emeği olan herkese kadın kollarına, gençlik teşkilatına ve yemekleri yapan aşcı ve diğer çalışanlara candan teşekkür ediyorum. Allah herkesden razı olsun’ dedi.

Bundan sonra ise kursa katılan öğrencilerden Ogun Yılmaz Ve Talha Karardic bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdiler. Ögrenciler toplu ve bireysel olarak ilahiler, Sureler okuyarak öğrendiklerini aileleri önünde göstermiş oldular.

Başarıli öğrencilere teşkilat imam-hatibine, kadın kolları başkanı ve aşcıya birer çicek takdim edildi. Ardından teşkilat Imam-hatibi Mehmet Emin Yıldız bir selamlama konuşması yaptı.

Yildiz konuşmasında beraber iyi ve kötü anılarımız oldu, ama onlar genç elbette biz onları seviyoruz. Ailelerine ve ülkemize layık olmaları için çalışıyoruz, ama kurs bitince her şey bitmemeli ve burada verilenler tekrar edilip öğrenciler kendilerini geliştirmeli’ dedi.

Kurs sonunda ise bir karne merasimi yapıldı. Öğrencilere karneleri ve madalyalarğı verildi. Kursda ilk üç sırayı alan öğrecilere ise ayrıca takdir, teşekkür ve onur belgeleri takdim edildi.

Bunlar 1. İbrahim Yavuz, 2. Selman Seiler, 3. Ogün Yılmaz oldular. Programdan sonra öğrencilerin hazıladiklari bir slayt gösterisinin ardından program sonunda ise ailelere yemek ikramı verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>