width=750

Yılbaşı Tatili Umrecileri döndü

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Yılbaşı tatilini umrede değerlendiren Avrupa’daki Türk vatandaşlarımız yaşadıkları ülkelere dönmeye başladılar.İslam toplumu milli görüş teşkilatları Köln bölge umrecileri de Köln Bonn havalimanına indiler. Umrecileri aileleri yakınları ve milli görüş Köln bölgesi yönetim kurulu üyeleri havalimanında güllerle karşıladılar.

İlk gurup 87 umreci İstanbul aktarmalı Kölne ulaştılar. Milli görüş Köln bölge başkanı Selahattin Demirci Köln umrecilerini havalimanında karşılayarak Umrecilere gül ikram etti.

Yaklaşık 165 kişilik Köln kafilesinin 78 kişilik gurubuda iki saat arayla Kölne ulaştı. Kafile Başkanı Kasım Macit “çoğunluğu genç olan bir kafileye hizmet ettik. İçlerinde bazıları ilk kez Kutsal mekanları gördüler.

Özellikle Medineden veda çok duygu yüklü oldu. Tüm kafilemiz eksiksiz bir Umre yaptılar. Allah gidemiyenlerede nasip etsin.“ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>