width=750

YTB’den Yurt dışında yaşayan gençlere Antalya’daki ücretsiz kampa katılın çağrısı

EUTURKHABER/ÖZEL-YTB, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı” işbirliğinde 18 Eylül- 4 Ekim 2018 tarihleri arasında “Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı” gerçekleşecektir. Kampa katılım ücretsiz olup, katılımcıların Türkiye’ye ulaşım giderleri ise belirlenen tutarlarda YTB tarafından desteklenecektir.

Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı katılımcıları okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere katılma imkânı bulmanın yanı sıra Türkçe Anadil Bilinci ve Türkiye tarihi gibi konularda yapılacak eğitim çalışmalarına katılma fırsatı yakalayacaktır.

Gençlik kampına son başvuru tarihi 27 Ağustos 2018 olarak belirlenirken program, ulaşım destek tutarları ve başvurular hakkında ayrıntılı bilgiler www.ytb.gov.tr/yurtdisiturklergenclikkampi/  adresinde yer almaktadır.

Başvurular 6 Temmuz- 27 Ağustos 2018 tarihleri arasında https://basvuru.ytb.gov.tr/ adresinden yapılabilecektir. Avrupa Türkleri Haber Portalı EUTURKHABER olarak, Yurt dışında yaşayan gençleri Antalya’da buluşturacak kamp programına katılmaya davet ediyoruz.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Gençlik Kampları Tanıtım Filmi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampları Tanıtım Filmi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antalya Alaaddin Keykubat Kampı Tanıtım Filmi

İLETİŞİM

Bilgi almak için genclikkamplari@ytb.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>