Yüksel Aslan / Yurtdışı Türkler sahipsiz kalmıştır!..

SAĞLIK OLSUN MUSTAFA YENEROĞLU!..

Kendileri Almanya’dan iki dönem Ak Parti Milletvekili adayı gösterildi ve İstanbul Milletvekili oldu.
İlk dönemde Yurtdışı Türklerle alakalı faaliyetlerde bir diğer İstanbul Milletvekili sayın Külünk’ün bilahere de sayın Mehdi Eker’in gölgesinde kaldı.

Şunu hakkaniyetle belirteyim; bu iki vekilinde Yurtdışı Türklerle alakalı bilgi, donanım ve projeleri sayın Yeneroğlu’nun yanına yaklaşamaz. Sayın Yeneroğlu’nun hatası ise kendisine tecrübeli ve deneyimli danışmanlar almamış olması.

Kendisi IGMG yani İslam Toplumu Milli Görüş haricinde bir kurumda, şirkette vs çalışmamış olduğundan gerek eski adıyla UETD yeni adıyla UID gerekse Avrupa’daki tüm Ak Parti seçmenini ki bunlar birçok yani çok çeşitli parti ve cemaatın tabanından olmalarına rağmen Milli Görüş hiyerarşisi, anlayışı ve disiplini ile sevk ve idare edebileceğini sandı. Ama maalesef öyle olmadı.

Maalesef aynı hataya sayın Sırakaya ve TR’den gelen Milletvekilleri ve Bakanlarda düşüyorlar. Sayın Yeneroğlu’nun bu açığını kapatacak bir ekibi hiç olmadı.

Avrupa’dan Ak Parti’den seçilmiş milletvekilleri veyahutta Türkiye’den Avrupa’ya siyasi çalışma için gelen Ak Parti milletvekilleri maalesef UID’nin o bölge veya genel başkanlarının vizyoncuğu ve çevreciği kadar dar bir alanda ancak siyaset yapabiliyor, tüm kesimlere, kanaat önderleri ve derneklere yönelik kapsamlı bir çevreye ulaşmakta maalesef zorlanıyorlar ve hatta ulaşamıyorlar (istisnaları hariç).

Bu bağlamda UID, geldiği nokta itibarıyla Avrupa’da maalesef Ak Parti siyasetinin önünü tıkayan bir yapıya ulaşmış durumdadır.

Sayın Yeneroğlu ve sayın Sırakaya’da maalesef bu çerçevenin dışına çıkabilmiş değiller!

Sayın Yeneroğlu, gerek Fetö davalarında ve gerekse en son Yurtdışı Türklerle alakalı Askerlik, Emeklilik, TR’ye getirilen araçların kullanımı, trafik cezaları, Yurtdışı sigortalıların TR de tedavileri vb. hususlarda meslektaşı sayın Sırakaya ile birlikte “krizi” iyi yönetemedikleri gibi gereksiz, parti disiplin ve siyasetine aykırı, gerek sosyal medya, gerek basın ve gerekse TV oturumlarındaki yorum ve açıklamalarıyla başka oluşum ve mecralara göz kırptı.

Ve sonucunda da istifa etmek zorunda kaldı. Bildiğim kadarıyla kendisi dürüst ve elinden geldiğince çalışkan bir kardeşimiz. Maalesef siyaseti beceremedi.

Sağlık olsun.

Bundan sonraki mesleki hayatında kendisine başarılar diler, Allah cc’nün onun yar ve yardımcısı olmasını niyaz ederim. Önümüzdeki bir iki yıl birçok platformda tenkitleri göğüslemek zorunda kalacak. İnşallah sinirleri bunu kaldırır.

Bugün sosyal medyada kendisiyle alakalı yapılmış ve yapılmakta olan aşağılayıcı, hakaretler içeren, edepsizce paylaşımları tasvip etmiyorum ki bu paylaşımları yapanların kahir ekseriyeti kendisiyle geçmişte çok samimi olan, onun yanında olmuş, mevki ve makamından, çevre, etki ve nüfusundan herhangi bir sebeple yararlanmış kişilerdir.
Kendi insanımız hatalı olabilir.

Bizim gibi düşünmüyor olabilir. Yollarımız ayrılmış (siyaseten) olabilir.

Tüm bunlar o kişiye hakaret etmemizin, aşağılamamızın, edepsizce açıklamalarda bulunmamızın gerekçesi olamaz!

Maalesef gelinen bu nokta da Yurtdışı Türkler sahipsiz kalmıştır ki zaten son seçimden bu yana sahipsizdiler ve siyaset çıpası Yurtdışı Türkler aleyhine her geçen gün daha da kötüye gidiyor.

Allah cc yar ve yardımcımız olsun.

Comments are closed.