Yurtdışındaki vatandaşlar 7 Haziran’da oy vermeye başlıyor

CUMHURBAŞKANI VE 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

YASEMİN BAHADIR/ FRANKFURT-T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için oy verme işlemi hakkında bilgilendirdi.

Almanya’da oy verme işlemi 7 Haziran-19 Haziran 2018 ve seçimin ikinci tura kalması halinde 30 Haziran-4 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Frankfurt Başkonsolosluğu görev bölgesindeki (Hessen Eyaleti) oy verme işlemi Başkonsoloslukta kurulacak sandıklarda (Adres: Kennedyallee 115-117, 60596 Frankfurt am Main) gerçekleştirilecektir.

Oy kullanma işlemi yukarıda belirtilen tarihlerde her gün saat 09:00’da başlayacak ve 21:00’de sona erecektir.

Vatandaşlarımızın oy kullanabilmeleri için  “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları zorunludur. Bunun için gerekli olan adres beyanı süresi 12 Mayıs 2018 tarihinde sona ermiştir. Ayrıca, vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken beraberlerinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını taşıyan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, nüfus cüzdanı veya pasaportlarını bulundurmaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımız, seçimlerle ilgili gelişmeleri  Başkonsolosluğumuz internet sitesi ile facebook ve twitter hesaplarında yayınlanmakta olan duyurulardan takip edebilecektir.

Değerli basın mensuplarımıza saygıyla duyurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>