width=750

Zihinsel Engelli Çocuklar yararına Karben’de Salon Turnuvası

ÖMER SAĞLAM/FRANKFURT-Eskişehirliler Derneği Başkanı Mehmet Eser’in öncülük yaptığı 14 Ocak 2018 pazar günü Karben’de Kapalı Spor Salon Turnuvası düzenlenecek.

Eser, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Eskişehir’deki zihinsel engelli çocuklar yararına gerçekleştirilecek olan turnuva Frankfurt yakınlarında ‘Karben-Peterweil Sporthalle, Sauerbornstr. 25, 61184 Peterweil adresinde saat: 09.30‘da başlayacak.

Akşam saat 18.00′e kadar sürecek olan turnuvaya Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Eskişehir Anakent Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yanısıra, TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Karben Belediye Başkanı Guido Rahn ve Prof. Dr. Muzaffer Metintaş da katılarak birer konuşma yapacak.

Kapalı Spor Salon Tutnuvası etkinliğinden elde edilecek olan gelirin tamamı Eskişehir’de faaliyet gösteren Zihinsel Engelliler Vakfı SOMET’e bağışlanacak.

Etkinliğe destek verenler arasında Karben Yabancılar Meclisi, Gross-Karben Gençlik Kulübü ve DİTİB de yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>