İlkbahar 2020 saglık kurslarına kayıt islemi başladı.

Hessen’de yaşayan vatandaşlarımıza AOK’nın hizmetlerinden yararlanmaları için olağanüstü gayret gösteren AOK Hessen Etnik Pazarlama Koordinatörü Necati SUÖZER, önemli hatırlatmalarda bulunarak; Ücretziz ilkbahar sağlık kursularına kayıt yaptıramak mümkün. Sınırlı sayıda sunulan sağlıklı beslenme, spor ve stresten kurtulma alanlarında sunulacak kurslara katılmak için hemen kayıdınınızı yaptırınız” dedi.

Suözer; ”Mart ayında tekrar başlayacak olan AOK Hessen sağlık kurslarının 4.000 kişiyi tekrar harekete geçirmesi bekleniyor. 86 şehirde toplam 280 geniş kurs yelpazesi ile start alacaktır.

Kurslar AOK sigortalıları için ücretsizdir, ancak Hessen’de oturan diğer vatandaşlarda ücret karşılığında bu mevcut kurslara katılabilirler.

Hafif sırt eğitimi /Sanftes Rückentraining ve hatha yoga, veya aynı zamanda özel dambıllerle biraz yorucu ama değerli reaktif fitness kursu klasik kursları oluştururken aynı zamanda en çok rezerve edilen kursları oluşturmkatadırlar.

AOK esneklik eğitimi yani Resilienztrainig yeni stresten kurtulma programdır.

Gersfeld, Grasellenbach ve Willingen’deki dört yıldızlı otellerde gecelik konaklamalarla şuan bu iki günlük kompakt kursta, katılımcılar günlük stresi azaltmayı ve kendi metobolizmalarını güçlendirmeyi öğrenecekler. AOK web sitesinden kayıt yapılabilir (www.aok.de/hessen/gesundheitskurse).

Bugün itibari ile yeni olarak sunulacak bu beş kurstan biri zaten tamamen rezerve edillmiş durumdadır”.

Daha fazla bilgi için: https://www.aok.de/pk/hessen/inhalt/aok-resilienztraining/

Necati Suözer

AOK Hessen Etnik Pazarlama Koordinatörü / necati.suoezer@he.aok.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

'Yerli bakteriler' doktor öğretim üyesine İngiliz Kraliyet Ödülü getirdi

Cum Oca 10 , 2020
TÜBİTAK tarafından desteklenen, “Topraktan Rizobakterilerin İzole Edilmesi ve Şeker Pancarı Üretiminde Kullanılması Projesi”, İngiliz Kraliyet Mühendislik Akademisi ve Newton Fonunca ödül ve bursa layık görüldü. Ergün Haktanıyan   |09.01.2020 Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Seyrani Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Aziz Şatana, TÜBİTAK tarafından 5 bin 600 proje arasından seçilen “Topraktan Rizobakterilerin […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump