Prof. Dr. Hüdayi Korkusuz: ‘Meme Nodüllerine ameliyatsız çözüm!..

MEME’nin FİBROADENOMLARI:

Fibroadenomlar, iyi huylu meme nodülleri veya memedeki tümörler ekoterapi ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Ekoterapi ile tedavi meme ameliyatına bir alternatiftir. Masraflar sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Prof. Dr. Dr. Hüdayi KORKUSUZ
Leiter der Sektion Thermoablation in Frankfurt, Deutschland

Fibroadenom nedir?

Bir fibroadenoma, genellikle kendi kendine meme muayenesinde veya tıbbi muayenede bulunan iyi huylu bir tümördür. Bu çocuk doğurma çağındaki kadınların en sık görülen tümörüdür, ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Bütün kadınların% 10′u yaşamlarında fibroadenom geliştirir. Bir fibroadenoma, meme kanseri riskini arttırmaz ve kanser için bir öncü değildir. Fibroadenomları ekoterapi ile tedavi edin Eko tedavisi, fibroadenom hücrelerini yok etmek için çok yoğun, odaklanmış bir ultrason ışını (HIFU) yayan tıbbi bir cihazla gerçekleştirilir.

Ekzoterapiyle fibroadenom tedavisinin faydaları nelerdir?

Beklenen fayda, ameliyat olmadan fibroadenomun hacminin azalmasıdır.

Riskler ve olası yan etkileri nelerdir?

Herhangi bir tıbbi tedavi gibi, riskler de fibroadenomların imhası için HIFU kullanımıyla ilişkili olabilir. Usul komplikasyonları sıcaktan kaynaklanabilir. Ancak, bu tür komplikasyonlar belgelenmemiştir.

Sağlık sigortası şirketleri tedavi masraflarını karşılıyor mu?

Evet, göğüs düğümlerinin eko tedavisi (HIFU) ile tedavisi yasal ve özel sağlık sigorta şirketleri tarafından üstleniliyor. Tedavi için hiçbir Kostenvoranschlog gerekli değildir.

Alternatif tedaviler nelerdir?

Fibroadenom, iyi huylu, deforme olmuş, ağrıya veya büyümeye neden olan benign ise, cerrahi olarak veya minimal invaziv tekniklerle çıkarılabilir. Minimal invaziv teknikte fibroadenomaya bir sonda yerleştirmek için küçük bir insizyon kullanılır. Prob, aşırı soğuk veya aşırı sıcaklık kullanır ve spottaki dokuyu tahrip eder.

Memenin fibroadenomlarının ekoterapi ile tedavisi Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason (HIFU) kullanılarak fibotenomların (iyi huylu göğüsler) ekoterapi ile tedavisi.

Ekoterapi ilkesi (HIFU) ve klinik çalışmaların sonuçları Yankı terapisi çok yoğun odaklı bir ultrason ışınının (HIFU) verilmesine dayanır:

Bu ultrason dalgaları fibroadenomda odaklanır ve güçlü bir ısıya neden olarak hedef dokuyu tahrip eder. Isıtma, daha sonra vücut tarafından bağımsız olarak degrade olan fibroadenom hücrelerini tahrip eder. Cihazın ultrason kafası aynı zamanda gerçek zamanlı terapi sunumu ve izlemesi sağlar.

Tedavi, hafif lokal anestezi altında ayaktan tedavi bazında yapılır. Bir cilt insizyonu veya anestezi gerekli değildir. Bu nedenle, hastalar tedaviden hemen sonra evden taburcu edilebilir ve hiçbir şekilde kısıtlanmaz. Fibroadenomun büyüklüğüne bağlı olarak (düğüm büyüklüğü) tedavi 15 ila 45 dakika sürer.

Fibroadenom veya meme düğümlerinin tedavisi için sertifikalı Bu tedavi için tıbbi cihaz, göğüs fibroadenomlarının tedavisi için CE İşareti 2012′yi aldı (bu AB’de klinik kullanım için yetkilendirilmiştir). Mayıs 2011 – Şubat 2013 tarihleri arasında yapılan tescilli bir çalışma sırasında, meme fibroadenomlu 42 hasta bu cihazla başarıyla tedavi edildi.

HIFU tedavisi iyi tolere edildi. Bu arada, pek çok hasta HIFU tedavisi gördü. Eko tedavisi Prof. Dr. med. Dr. Korkusuz Almanya’da tanıtıldı. Ekoterapiyle ilgili birçok bilimsel yayın var.

Sağlık sigortası şirketleri, fibroadenomların yankı tedavisi tedavisini üstlenirler Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason (HIFU) kullanılarak göğsün fibroadenomlarının ekoterapi ile tedavi edilmesinin maliyetleri sağlık sigortası (yasal ve özel) tarafından karşılanmaktadır.

Bir teklif gerekli değildir. Meme fibroadenomlarında bazen termoablasyon yoluyla alternatif tedavi olasılığı olabilir. Lütfen bize mevcut belgelerinizi info@dzta.de adresine gönderin. Www.dzta.de web sitesinde ve aşağıdaki linkte fibroadenomların yankı tedavisi hakkında bir video görebilirsiniz:

https://www.facebook.com/dzta.de/videos/1272224302934744/

Brustknoten vorher 8,14 ml und nach der Therapie nur noch 2,96 ml.

Saygılarımla, Prof. Hüdayi Korkusuz

…………………………………..

DE/

Fibroadenome der Brust Fibroadenome, gutartige Brustknoten bzw. Tumore in der Brust, lassen sich erfolgreich mit der Echotherapie behandeln. Die Behandlung mit Echotherapie ist eine Alternative zur Brust-OP. Die Kosten werden von den Krankenkassen übernommen. Was sind Fibroadenome?

Ein Fibroadenom ist ein gutartiger Tumor der meist bei einer Selbstuntersuchung der Brust oder bei einer medizinischen Untersuchung festgestellt wird. Dies ist der am weiteste verbreitete Tumor von Frauen im gebärfähigen Alter, er kann jedoch in allen Altersstufen auftreten. 10% aller Frauen entwickeln in Ihrem Leben ein Fibroadenom.

Ein Fibroadenom erhöht nicht das Risiko für Brustkrebs und ist auch keine Vorstufe von Krebs.

Fibroadenome mit der Echotherapie behandeln

Die Echotherapie wird mit einem medizinischen Gerät durchgeführt, das einen sehr intensiven, fokussierten Ultraschallstrahl abgibt (HIFU), um die Zellen des Fibroadenoms zu zerstören.

Welche Vorteile sind bei der Behandlung von Fibroadenomen mit Echotherapie zu erwarten?

Der zu erwartende Vorteil ist eine Volumenreduktion Ihres Fibroadenoms ohne Operation.

Was sind die Risiken und die möglichen Nebenwirkungen?

Wie jede medizinische Behandlung können Risiken mit der Anwendung von HIFU für die Zerstörung von Fibroadenomen verbunden sein. Verfahrensspezifische Komplikationen können durch die Wärme entstehen. Allerdings sind solche Komplikationen nicht dokumentiert worden.

Übernehmen die Krankenkassen die Behandlungskosten?

Ja, die Behandlung von Brustknoten mit Echotherapie (HIFU) wird von den gesetzlichen und privaten Krankenkassen übernommen.

Zur Behandlung ist kein Kostenvoranschlog notwendig.

Was sind alternative Behandlungen?

Wenn das Fibroadenom gutartig ist, eine Deformation durch die Größe, Schmerzen verursacht oder wächst, kann es chirurgisch oder mit minimalinvasiven Techniken entfernt werden.

Bei der minimalinvasiven Technik wird – durch einen kleinen Schnitt – eine Sonde in das Fibroadenom eingeführt. Die Sonde verwendet extreme Kälte oder extreme Wärme, sodass das Gewebe vor Ort zerstört wird.

Die Behandlung von Fibroadenomen der Brust mit Echotherapie

Behandlung von Fibroadenomen (gutartige Brustknoten) mit der Echotherapie unter Verwendung von High Intensity Focused Ultrasound (HIFU).

Prinzip der Echotherapie (HIFU) und Ergebnisse von klinischen Studien

Die Echotherapie basiert auf der Abgabe von einem sehr intensiven fokussierten Ultraschallstrahl (HIFU): Diese Ultraschallwellen werden im Fibroadenom fokussiert und rufen eine starke Hitze hervor und zerstören damit das Zielgewebe. Die Erhitzung zerstört Zellen des Fibroadenoms, die danach vom Körper selbstständig abgebaut werden. Der Ultraschallkopf des Geräts dient zugleich der Therapiedurchführung und -überwachung in Echtzeit.

Die Behandlung erfolgt ambulant unter leichter Lokalanästhesie. Ein Hautschnitt oder eine Narkose sind nicht erforderlich. Deshalb können die Patienten zeitnah nach der Behandlung nach Hause entlassen werden und sind in keiner Weise eingeschränkt.

Abhängig von der Größe des Fibroadenoms (Knotengröße) dauert die Behandlung zwischen 15 bis 45 Minuten.

Zertifiziert für die Behandlung von Fibroadenomen bzw. Brustknoten

Das medizinische Gerät für diese Behandlung hat das CE Zeichen 2012 für die Behandlung von Brust Fibroadenomen erhalten (dieses autorisiert die klinische Anwendung in der EU). Während einer registrierten Studie, die zwischen Mai 2011 und Februar 2013 durchgeführt wurde, sind 42 Patienten mit Brust-Fibroadenomen erfolgreich mit diesem Gerät behandelt worden. Die HIFU Behandlung wurde gut vertragen. In der Zwischenzeit haben sich viele weitere Patientinnen der HIFU Behandlung unterzogen.

Die Echotherapie wurde vom Prof. Dr. Dr. Korkusuz in Deutschland eingeführt. Es gibt mehrere wissenschaftliche Publikationen von ihm zur Echotherapie.

Krankenkassen übernehmen die Echotherapie-Behandlung von Fibroadenomen

Die Kosten zur Behandlung von Fibroadenomen der Brust mit der Echotherapie unter Verwendung von High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) werden von den Krankenkassen (gesetzlich und privat) übernommen.

Ein Kostenvoranschlag ist nicht notwendig.

Bei Fibroadenomen in der Brust besteht in einigen Fällen die Möglichkeit einer alternativen Therapie mittels Thermoablation. Bitte senden Sie uns Ihre aktuellen Unterlagen an info@dzta.de. Unter der Webseite www.dzta.de und unter folgendem Link können Sie ein Video zur Echotherapie von Fibroadenomen sehen: https://www.facebook.com/dzta.de/videos/1272224302934744/ Viele Grüße, Prof. Hüdayi Korkusuz   Brustknoten vorher 8,14 ml und nach der Therapie nur noch 2,96 ml.

Prof. Dr. Hüdayi KORKUSUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

Brezilyalı efsane Ronaldo'dan Enes Ünal'a: Gollere devam

Cum Oca 17 , 2020
Real Valladolid Kulüp Başkanı eski futbolcu Ronaldo Nazario, takımın golcü ismi Enes Ünal’dan çok memnun olduklarını söyleyip, milli futbolcudan beklentisini “daha fazla gol” olarak açıkladı. Şenhan Bolelli   |17.01.2020 Fotoğraf: Burak Akbulut/AA Madrid İspanya’nın Real Valladolid takımında son haftalardaki başarılı performansıyla öne çıkan Enes Ünal’a kulüp başkanı Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo Nazario’dan da övgü […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump