AOK Hessen, Hamileler yararına yeni paket açıkladı

Hamileler için sayısız ekstra hizmetlerle gebelik paketi 400 ´ya kadar ve AOK-Hessen sigortalısı olan refakatcı icin ise 100 ‘ya kadar maddi destek imkanı.
Schwangerschaftspaket mit zahlreichen Extra-Leistungen bis zu 400 €,  für die Schwangere und 100 € für die AOK Hessen versicherte Begleitperson
Paquete de embarazo con numerosas prestaciones adicionales hasta 400 € para la embarazada y 100 € para la persona acompañante asegurada en AOK Hessen

Stillberatung ist neue Leistung

AOK Hessen erweitert ihr Schwangerschaftspaket deutlich

Bad Homburg. Ab sofort unterstützt die AOK Hessen Schwangere auch bei der Stillberatung, der Hebammenrufbereitschaft und dem Toxoplasmose-Test. Auch die Kosten für Online-Geburtsvorbereitungskurse werden erstattet.

Durch das erweiterte Schwangerschaftspaket können Leistungen im Wert von bis zu 500 Euro abgerufen werden, davon 100 Euro für eine bei der AOK Hessen versicherte Begleitperson.

Insgesamt 17 Leistungen werden bezuschusst, darunter zusätzliche Ultraschalluntersuchungen, nicht verschreibungspflichtige Arzneimittel, ein Familienzimmer im Krankenhaus und sogar eine Tele-Hebammenberatung. Für die klassische Hebammenrufbereitschaft stehen bis zu 300 Euro zur Verfügung.

Necati Suözer

AOK Hessen Etnik Pazarlama Koordinatörü / necati.suoezer@he.aok.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

Lübnan'da Hizbullah destekli Hassan Diyab hükümeti kuruldu

Çar Oca 22 , 2020
Lübnan’daki protestolar nedeniyle 29 Ekim’de istifa eden hükümetin yerine Hizbullah’a yakın olan Hassan Diyab başbakanlığında yeni hükümet kuruldu. Mahmut Geldi   |21.01.2020 Beyrut Lübnan’daki protestolar nedeniyle 29 Ekim’de istifa eden hükümetin yerine Şii Hizbullah örgütü ve siyasi müttefiklerinin desteğiyle öne çıkan Hassan Diyab başbakanlığında yeni hükümet kuruldu. Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump