Essen Ayasofya Camii’nde ‘Huzur Sohbetleri’ zinciri

1

R. DEMİRAY/ESSEN-Essen Katernberg Ayasofya Camii Yeni İmam Hatibi Abdulmetin hoca efendi ve Cemiyet başkan Şahin budak yönetim kurulu arkadaşları kısa bir süre inşası tamamam lanan cemiyet alanlarında manevi programlar artırarak gerçekleştirme kararı aldılar.

Alınan karara göre artık Genç Yaşlı Kadın erkek herkes daha fazla cami ve cemaatin feyiz ve bereketini yaşayacak, gençler ve çocuklar camiye koşacak,eğitimlerini alacak ve insanlığa faydalı birer bireyler olacaklar.

IGMG Ruhr A bölgesine bağlı olara faaliyetlerini Sürdüren Ayasofya camii 1971 de kurulmuş ve o günden beri çevresinde yaşayan islam toplumuna hizmetini her alanda aralıksız sürdürüyor.

Cemiyet bünyasinde ve sosyal alanlarda Uzun yıllar çokdeğerli hizmetlerde buluna ve şu anda görev değişikliği sebebiyle Ruhr A bölgesinde ve Essen belediyesi sosyal faaliyetlerinde bulunan Cemiyet eski İmam Hatibi Halit Pişmek hoca efendinin görev devri ile yerine göreve başlayan abdulmetin Hoca efendi ve Cemiyet Başkanı Şahin Budak başkanlığındaki yönetim kurulu Camimide camaate yönelik haftanın belirli gönlerin de ve Azda iki sefer olmak üzerede büyük çaplı programlarla şurlanma ve maneviyatı artırma sohbetleri düzenliyor.

Cemaatin büyük ilgisini uyandıran Manevi Huzur ve Cennet sohbetleri, kendine öz güzel uslubü ile sohbetler veren ve şimdiden gençlerin gönlünü kazanmış Abdulmetin hoca efendi sohbet halkalarına kesintisiz devam edeceğiz dedi.

Abdulmetin hoca efendi aile ve toplumsal yaşantılarımızın dejenere edildiği ve yanlızca maddiyata değer verildiği bu günlerde, sürekli yanlızlaşmaya sürüklenen müslümanların kendilerini kaybetmeden Kur’an ve sünnet ışığı, islam şemsiyesi altında birbirlerine eskiden olduğu gibi sımsıkı sarılmaları gerektiğini dile getirirken, ‘Bizler de din görevlileri olarak insanımıza Efendimizin hayatında ve sahabe efendilerimizin yaşantılarından kıssalarla ışık tutmaya çalışıyoruz’ dedi.

Gerek sabah namazları sonrası gerek gece sohbetlerimizle yaşlı genç her kardeşimizi günümüzün Nuh’un gemileri görevini üslenen Camilerimizle bağlarını sıkılaştırmalarını ve asla bırakmadan tutmalarını öneriyorum. bu bizim geleceğimiz için ve de Avrupadaki aile yapımızın kurtuluşuna vesile olaması açısında çok önemli’ dedi.

Abdulmetin hoca efendi, ‘Ümmetin kurtuluşu maddiyatı ön plana çıkaran kapitalist anlayışta değil, kardeşliği ve paylaşmayı şiar edinmiş Kur’an ve Sünnet ışığında İslamdır’ dedi.

Cemiyet Başkanı Şahin Budak, ‘Bu konuda cemaatimizin yapılan anonsları ve gönderdiğimiz Program ilanlarını dikkatle takip etmelerini öneriyor ve rica ediyoruz’ dedi.

admin

One thought on “Essen Ayasofya Camii’nde ‘Huzur Sohbetleri’ zinciri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

İtalyan akademisyen Giannotta'nın "Erdoğan ve Partisi" isimli kitabı tanıtıldı

Çar Şub 5 , 2020
ROMA (AA) – Türkiye'de yaşayan İtalyan akademisyen ve yazar Valeria Giannotta'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidara gelişinden geçen yıla kadar olan süreci konu alan "Erdoğan ve Partisi" isimli kitabı, başkent Roma'da tanıtıldı. Başkentteki Dışişleri Bakanlığı lokalinde yapılan etkinlikte hem kitap tanıtımı hem de Türkiye ve bölgesindeki gelişmelerin ele alındığı bir […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump