AOK Hessen’den ‘Corona Virüsü’ bilgilendirme hattı

AOK Hessen Etnik Pazarlama Koordinatörü Necati SUÖZER,Corona Virüsü hakkın da daha tebirli olmamız için AOK Hessen bilgilendirme telefon hattını siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyor” dedi.

Tıbbi bilgilendirme imkanı ile artık kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

0800 1 265 265 numaralı hat federal düzeyde AOK üyeleri için hizmet sunmaktadır.
Bu tıbbı bilgilendirme hattı sayesinde Korana virüsü hakkında akılınıza gelebilecek bütün soruları almanca olarak sunabilecek ve sorularınıza en güncel ve doğru cevapları alabileceksiniz.

Hastalıktan korunma, virüsün tehlikelik durumu, hastalığa karşı tedavi imkanı yolları, yurtdışı seyahatlerde daha doğrusu uzak doğu seyahatlerinde dikkat edilmesi gereken adımla ve kısacası 7 gün 24 saat hizmet sunan bu bilgilendirme hattından en iyi şekilde ücretsiz olarak istifade edebilirsiniz.

Geçmişte 2003 yılında Sars veya 2009 domuz gribi ile sıkıntılı zamalar geçirmiştik. Corona virüsunun diğer iki virüsla karşılaştırılınca onlara karşı çok saldırgan özelliğe sahip olmadığı tıbben belirtilmektedir.

Genellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların daha dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Hastalığın başlıca belirtileri, ateş, kuru öksürük, halsizlik ve nefes darlığı. Alt solunum yollarını etkileyen virüs nedeni ile burun akıntısı yani nezle gibi belirtiler görülmemektedir.

Almanya´nın corana virüsuna karşı hazırlıklı olduğunu ve panik ve endişeye düşülmemesi önerilmektedir.

Necati Suözer

AOK Hessen Etnik Pazarlama Koordinatörü / necati.suoezer@he.aok.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

GÜNCELLEME - Pistten çıkan uçağın enkazını kaldırma çalışmaları sürüyor

Cum Şub 7 , 2020
İSTANBUL (AA) – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda iniş yaptıktan sonra pistten çıkan uçağın enkazını kaldırma çalışmaları devam ediyor. Pegasus Hava Yollarının İzmir-İstanbul seferini yapan ve 5 Şubat saat 18.19'da Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıkan uçağın enkazını kaldırma çalışmaları kapsamında, olay yerindeki toprak yol düzeltiliyor. Ekiplerin, hafriyat kamyonundan […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump