TÜMBİAD Yeni Gnl. Başkanı Mehmet Hüsrev oldu

TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği) Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge’nin de katıldığı toplantıda TÜMBİAD Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Hüsrev görevi devraldı.

TÜMBİFED’in (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu) federasyon üyesi olan TÜMBİAD’ın (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği) Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Toplantıya TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, eski TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan, yeni TÜMBİAD Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, federasyon ve dernek üyeleri ile çok sayıda kişi katılım gösterdi.

TÜMBİFED İstişare Kurulu Genel Başkanı Mahmut Ekşi, açılış konuşmasında Türkiye’nin jeopolitik konumunun önemimden bahsetti, ardından federasyonda görevlere getirilen yeni isimlere başarılar diledi. Açılış konuşmasının ardından katılımcılar saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu.

TÜMBİAD Eski Genel Başkanı, TÜMBİFED Akademik Kurul ve STK’lardan sorumlu Komisyon Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, Yıldızhan’a katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak plaket takdiminde bulundu.

Burada kısa bir konuşma yapan Bilge, “Prof. Dr. Recep Yıldızhan’a verdiği emeklerden ötürü çok teşekkür ediyoruz. İsmiyle varlığıyla bizi onurlandırdı. TÜMBİFED ailesi olarak hep beraberiz yine. Bu vesileyle yeni genel başkanımıza da yeni görevinde başarılar diliyorum. Mehmet Hüsrev dostumuza hayırlı olur İnşallah” dedi.

Teşekkür konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan yeni TÜMBİAD Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, konuşmasına şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık dileyerek başladı. Derneğin vizyon ve misyonlarını anlatarak yapılması planlanan çalışmalardan bahseden Mehmet
Hüsrev, “Derneğimizin olağanüstü kongresinde bana bu görevi verdikleri için gururluyum, onurluyum heyecanlıyım.

Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda hedeflerimize ulaşabilme noktasında bilgi birikimimi kullanarak sevgili arkadaşlarımla güzel şeyler yapabilmek inancı hakim olduğu için heyecan yaşıyorum. Bizim derneğimiz toplumun üç kesiminden oluşmuştur. Bu üç kesimin de nüfus ettiği bir nadir dernektir.

Toplumumuz özel sektör, kamu sektörü ve sivil toplumdan oluşur. Burada hem özel sektörün hem de kamu sektörünün, bunları da objektif bir şekilde değerlendiren, puanlayan sivil toplum kuruluşları göreve getirilmiştir. Burada yapmak istediğimiz şudur, özel sektörü gelişen dünyada lokomotifliği ve de çok büyük görevler yüklenmişliği net ve aşikar iken, bu özel müteşebbüse evrensel değerler odaklı rehber olabilmektir.

Bu rehberlik şu mantıktadır, devletin ve de sivil toplum kuruluşlarının beklentisi olan düşük maliyet, yüksek kalite odaklı etkin ve verimli yönetimi test etmektir. Sivil Toplum kuruluşları olarak bunları yapıcı, legal zeminde katkı sağlamak, rehber olmaktır. Akademik, bürokrat ve iş adamı kadromuz var.

Toplumun her kesimine hitap edip, farkındalık oluşturmak, katma değer oluşturmak eğilimindeyiz. Sonuç odaklıyız. Fikrin ekonomiye, finansa dönüşmesi noktasındaki metrajın kısaltılması noktasında daha ivedi olabilmeyi ve temin etme noktasında tüm argümanları benimsedik ve bunları gerçekleştirmeyi hedefledik” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Dr. Osman Kan, katılımcıları korona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle Sağlık Bakanlığının salgın hakkında hızlıca tedbir aldığını belirten Kan, “Her alanda gereken önlemleri
özenli bir şekilde alıyoruz” dedi. Toplantıda ayrıca yeni bölge sorumluları da açıklanarak kendilerine belge takdim edildi.

Sener Mengene

Stratejist-Araştırmacı-Yazar/senermengene@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüsle mücadelemizde ilk kez bir hastamı kaybettim

Çar Mar 18 , 2020
Sağlık Bakanı Koca, “Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı.” dedi. Mümin Altaş   |18.03.2020      Ankara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim.” dedi. Bakan Koca, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi’nde koronavirüs salgınına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump