KAV fordert: Gehandelt werden muss jetzt

EUTURKHABER/FRANKFURT-Alle Unternehmer sind durch die aktuelle Krisensituation aufgrund der Pandemie betroffen. Besonders hart trifft es jedoch die Taxifahrer. Die Regierung rät – zu Recht natürlich! – Zuhause zu bleiben.

Für die Taxifahrer heißt das: Keine Fahrten mehr. Bund und Länder haben für viele Berufszweige bereits Hilfen versprochen, aber bei diesen werden die Taxifahrer, die ohnehin oft am Rande der Existenzsicherung arbeiten, vergessen oder übergangen. Bürokratische Hürden erschweren eine Kompensation zudem. Wir laufen Gefahr, einen gesamten Berufszweig zu verlieren. Nach der Coronakrise können Wirtschaftsgiganten wie Uber womöglich profitieren und den Markt vollends übernehmen.

Die KAV fordert deshalb sofortige finanzielle Hilfen für Taxifahrer. Ohne bürokratische Hürden und mit direkten Zahlungen. Die Stadt Frankfurt am Main muss jetzt handeln, in wenigen Tagen wird es zu spät zu sein.

gez. Jumas Medoff
(Vorsitzender der KAV)

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Next Post

Geçmiş olsun, Fatih Terim Hoca

Çar Mar 25 , 2020
EUTURKHABER/İSTANBUL-Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz,  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in dün Corona Virüs sonucu pozitif çıkması sonucu şunları söyledi; Başkan Şahbaz, ” Covid – 19 teşhisi konularak tedavisine başlanan Türk futbolunda büyük başarılara imza atmış, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim Hoca’ya ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. […]

Editörden

www.euturkhaber.com

KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!.. Şabanın 14.ünü 15. e bağlayan gece gündüzü oruç tutulur, gecesi ibadetle, tövbe ile geçirilir. Berat Kandili nedir? Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi… Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma… Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir. Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurur: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.) Allah cc Berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin!..

Quick Jump